پیام دبیر کنگره

Malekتاریخ مهندسی عمران به قدمت تاریخ بشر است. دستاوردهای مهندسان عمران در هر دوره تاریخی نمونه‌های بارزی برای مطالعه تاریخ تمدن جوامع بشری به‌شمار می‌روند. در فرایند مبارزه به منظور مقهور نمودن موانع طبیعی، تاریخجه مهندسی عمران آکنده است از نقاط عطف غرور آمیز و گاه ناکامی‌های عبرت‌آموز مهندسان عمران در داستان این فراز و نشیب‌ها، همواره پرچمداران خستگی ناپذیری بوده‌اند که به‌منظور ساختن دنیای بهتر و امن‌تری برای همنوعان خود و آیندگان تلاش نموده‌اند. بنابراین، جوامع بشری مرهون تلاش‌های مهندسان عمران در اقصی نقاط جهان بوده‌اند. پیش‌نیاز هرگونه فعالیتی اعم از آموزشی، فرهنگی، بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی و ... ، خدمات سازنده مهندسان عمران است. هیچ‌گونه فعالیتی بدون انجام این خدمات میسر نیست. به همین دلیل، مهندسان عمران وظیفه خطیر و پرمسؤولیتی پذیرفته‌اند و لازمه توفیق ایشان در این رهگذر، آگاهی‌های علمی-تخصصی، وقوف بر چارچوب وظایف حرفه‌ای، صیانت از محیط‌زیست و پای‌بندی به اصول اخلاق مهندسی است. مجموعه کنگره‌های ملی و بین‌المللی مهندسی عمران ضمن تأکید بر این موارد، به‌نیت ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش و ارتقاء کیفیت ارائه خدمات مهندسان عمران در ایفای هرچه مطلوب‌تر نقش تاریخی خود، برگزار می‌گردد.

مجموعه کنگره‌های ملی و بین‌المللی مهندسی عمران پژوهشگران و مهندسان فعال در کلیه زمینه‌های تخصصی مهندسی عمران را برای ایجاد فرصت‌های مغتنمی جهت ارائه و آشنایی با آخرین دستاوردهای پژوهشی و حرفه‌ای و تبادل آرا و نظریات و تجربیات و ایده‌های تخصصی نوین و آشنایی با متخصصان و پژوهشگران فعال در شعب متفاوت مهندسی عمران و سایر شعب مهندسی ذیربط گردهم آورده، ضمن حفظ جذابیت‌های تخصصی، کوشش می‌نماید مطالعات و همکاری‌های بین رشته‌ای گرایش‌های متعدد مهندسی عمران و سایر شعب مهندسی را تشویق نماید.

کنگره‌های ملی و بین‌المللی مهندسی عمران در عین حال، گردهمایی فراگیر مهندسان عمران در سطح ملی و بین‌المللی به شمار می‌روند.

مجموعه کنگره‌های ملی و بین‌المللی مهندسی عمران زمینه‌های مساعدی برای عرضه ایده‌های نوین در پروژه‌های بنیادی و کاربردی به‌منظور رفع نیازهای ملی از یکسو و ایفای سهمی قابل اعتنا در ارتقاء آگاهی‌های تخصصی در سطح جهانی فراهم می‌نماید.

با توجه به اهمیت شعب متفاوت مهندسی عمران در ساختار تمدن بشر، برگزاری این کنگره‌ها در معرفی جایگاه شایسته مهندسان عمران مؤثر خواهد بود.

از اهداف این کنگره‌ها ارتقاء سطح آگاهی‌های علمی، فنی و تخصصی مهندسان عمران کشور و تشویق و ترغیب پژوهشگران در گسترش تحقیقات بنیادی و کاربردی و شناسایی زمینه‌های تحقیقات فعال، تحقیقات موردنیاز، نیازهای مطالعات آتی و فراهم آوردن محیطی برای طرح نظریات بکر و کسب آگاهی از فعالیت‌های سایر همکاران در سطح ملی و جهانی است.

مجموعه کنگره‌های ملی و بین‌المللی مهندسی عمران نقطه ملاقات مهندسان عمران با گرایش‌های تخصصی گوناگون با همکاران درون گرایشی و برون گرایشی به شمار می‌رود و به این ترتیب موجبات تحکیم روابط علمی، پژوهشی، تخصصی و حرفه‌ای بین محققان و متخصصان شعب متفاوت مهندسی عمران را فراهم می‌آورد.

کنگره‌های مهندسی عمران توسط ۱۷ دانشگاه معتبر کشور از طریق هیأت امنای محترم برگزار و توسط سایر دانشگاه‌های کشور و تعداد قابل ملاحظه‌ای از دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، انجمن‌های علمی و سازمان‌های فرهنگی بین‌المللی پشتیبانی می‌گردند.

حضور مجموعه استادان، پژوهشگران، متخصصان، مشاوران، پیمانکاران، دست‌اندرکاران صنایع ساختمانی و صنایع ذیربط از اقصی نقاط جهان وجهه‌ای استثنایی به کنگره بخشیده و مصداق شعاری است که در تارنماهای کنگره های پیشین و جاری نقش بسته است: " بزرگ‌ترین رویداد مهندسی عمران در خاورمیانه".

به‌اینوسیله از مهندسان عمران کشور و استادان و دست‌اندرکاران و دانشجویان دعوت به عمل می‌آید در این رویداد حضور یافته و از ارائه تجربیات، ایده‌های نوین و بکر و حاصل و دستاوردهای پژوهشی و حرفه‌ای خود دریغ نورزند و خود را نیز از آشنایی با آنچه این کنگره می‌تواند به ایشان عرضه نماید، محروم نسازند.

اعتبار این کنگره‌ها با اعتبار مهندسان عمران کشورمان عجین و حیثیت جامعه مهندسی و به ویژه مهندسان عمران کشور که اغلب فرهیختگان دانشگاه‌های برگزار کننده می‌باشند، عملاً با برگزاری باشکوه این کنگره‌ها گره خورده است.

یازدهمین کنگره بین‌المللی مهندسی عمران از ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ در پردیس مرکزی دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. در یازدهمین کنگره بین‌المللی، همایش و کنفرانس عمومی، مجموعه کنفرانس‌های گرایش‌های تخصصی، جلسات ویژه موضوعی، میزگردهای متعدد، کارگاه‌های تخصصی، نمایشگاه، مراسم گردهمایی همراه با شام کنگره، بازدیدهای علمی و تورهای گردشگری و برنامه های ویژه همراهان شرکت‌کنندگان در کنگره پیش‌بینی شده است.

کوشش به عمل آمده است که همکاری‌های انجمن‌های علمی و حرفه‌ای داخل و خارج از کشور و دانشگاه‌های خارج از کشور بیش از پیش جلب گردد.

در کنگره یازدهم در نظر است درهمایش و کنفرانس عمومی، ایده‌ها و تکنولوژی‌نوین، مطالعات چند گرایشی، پروژه‌های جذاب، چشم‌اندازها، مباحث عمومی زیست‌محیطی، مباجث مرتبط با Sustainability ،Resilience، مباحث حرفه‌گرایی، اخلاق مهندسی، آموزش مهندسی و مباحثی که برای مهندسان به طور اعم حائز جذابیت باشد، ارائه شود و در مجموعه کنفرانس‌های تخصصی، مباحث تخصصی در مقیاس بین‌المللی عرضه گردد.

همچنین در نظر است در جذب مشارکت مهندسان نقشه‌برداری و ژئوماتیکز، مهندسان مکانیک، برق، متالورژی و مواد و سایر مهندسان و همچنین مهندسان معمار و شهرساز کوشا باشیم.

به امید دیدار شما در یازدهمین کنگره بین‌المللی مهندسی عمران از ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ در پردیس مرکزی دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران.


 شاهرخ مالک

 دبیر کنگره

 

این دوره از کنگره بین‌المللی عمران با همت و مسئولیت دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

اطلاعات تماس با دبیرخانه

آدرس:

تهران، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران، پردیس دانشکده‌های فنی، دانشکده مهندسی عمران

تلفن:

۶۶۴۸۵۳۰۷ (۰۲۱)

نمابر:

۶۶۴۰۳۸۰۸ (۰۲۱)

رایانامه:

info@11icce.ir